Po pěti měsíční pauze se starším žákům jičínského Continentalu rozběhla vedle Žákovské ligy i odvetná část středočeské oblast

Neděle 8. dubna 2018, Jičín
HBC  Continental Jičín „A“ – HC TJ Náchod  41:7
HBC  Continental Jičín „B“ – HC TJ Náchod  38:14

V obou utkáních se kluci snažili o co nejrychlejší hru směrem dopředu. I díky kvalitě soupeře se tato činnost celkem dařila. Větší herní vytížení dostali hráči, kteří dostávají méně prostoru v Žákovské lize. U „B“ týmu nechybělo nasazení a chuť, domácí předváděli hezkou kombinační hru.

Sestava a branky HBC Continental Jičín „A“: Trč – Kraus 11/1; Ženatý 8/1; Frýba 6; Plíšek a Přibyl po 5; Jandera 3; Tůma 1/1
Sestava a branky HBC Continental Jičín „B“: Ondruš – Sedláček 10; Janďourek 9; Pour 8; Matouš 4; Mičke 3; Voltr 2; Kaucký a T. Král po 1; Hylš
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Sobota 21. dubna 2018, Jičín
HBC  Continental Jičín „A“ – 1. HK Dvůr Králové  39:23
HBC  Continental Jičín „B“ – 1. HK Dvůr Králové  31:35

Tentokrát čekal jičínské chlapce o poznání kvalitnější tým. U „áčka“ fungovala dobře obrana a díky tomu se mohlo přecházet do rychlých útoků, kde hráči řešili situace většinou k našemu prospěchu. Potěšitelný je fakt, že s přibývajícími minutami soupeř více polevoval v koncentraci a domácí toho dokázali využívat.

U „B“ týmu jsme se dokázali celkem dobře prosazovat přes postavenou obranu. Škoda dalšího zranění Matěje Poura, který nám pak v průběhu zápasu hodně chyběl. Kluci ale bojovali a na konci zápasu sahali po vyrovnání. Bohužel se to nepovedlo a důvodem byla naše nedůsledná obrana na hráče s míčem. Hráči staticky stojí a snaží se bránit rozběhlé hráče na místě, což samozřejmě nevede k úspěchu.

Sestava a branky HBC Continental Jičín „A“: Hůla – Matouš a Frýba po 10; Ženatý a Kraus po 7; Fejtek 4; Tůma 1; Draslar
Sestava a branky HBC Continental Jičín „B“: Trč; Ondruš – Sedláček 14/2; Socha 11/1; Jandera a Pour po 2; Mičke a Král po 1;  Kaucký; Hylš
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Neděle 6. května 2018, Jičín
HBC  Continental Jičín „A“ – Sokol Úvaly  26:19
HBC  Continental Jičín „B“ – Sokol Úvaly  22:25

První květnovou neděli přivítali Jičínští nejkvalitnější celek této soutěže. V podzimní části starší žáci Jičína v Úvalech vyhráli 27:24, přičemž ale tři čtvrtiny zápasu prohrávali. Stejně tomu bylo tak v Žákovské lize, kde v posledních pěti minutách naši hráči stahovali čtyř brankové manko, aby se pak radovali z nejtěsnější výhry 19:18.

„A“ tým začal zápas na výbornou a po dobrém tlaku na soupeřovu obranu jsme vedli 4:1. Bohužel s přibývajícími minutami domácí neproměnili ani ty nejvyloženější šance a soupeř hru vyrovnal. Jičínští se hodně trápili v postupném útoku. V prvním poločase vedli pouze jednobrankovým rozdílem. Ve druhém poločase si vedli domácí v útoku daleko lépe, obraně hodně pomohli brankáři. Zápas naši mladíci zaslouženě vyhráli sedmibrankovým rozdílem, ve druhé půli soupeři nedovolili zápas zdramatizovat.

Po půlhodinové pauze nastoupilo naše „béčko“ proti stejnému soupeři. Trenéři hostí nechali odpočívat dva své nejlepší hráče. V útočné fázi chyběla jakákoli snaha o kombinaci a trenéři domácích tak byli nuceni zkusit hru na 2 pivoty. To se ukázalo jako dobrý tah. Výborné uvolňování těchto hráčů především z rukou Sedláčka slavilo úspěch a nebýt našeho trestuhodného proměňování, mohl být výsledek daleko příznivější. Opět trenérům chyběl větší zápal v obranné fázi, kde jsou naši hráči málo důslední. Na soupeře staticky čekají a to proti fyzicky vyspělejším hráčům nevede v žádném případě k úspěchu.

Sestava a branky HBC Continental Jičín „A“: Hůla; Trč – Fiedor 7; Frýba 5; Ženatý, Kraus a Matouš po 4; Fejtek 2; Tůma
Sestava a branky HBC Continental Jičín „B“: Ondruš; Štěřík – Sedláček 6; Socha 5; Jandera a Draslar po 4; T. Král a Přibyl po 2; Hylš a Brádler po 1

Tento víkend zajíždí starší žáci jičínského Continentalu již na 4. kolo odvet středočeské oblasti. Tentokrát je přivítá celek Mělníka, následující víkend se naši chlapci zúčastní posledního kola žákovské ligy v Hustopečích.