Náhodný obrázek
Sobota 28. dubna 2018, Praha – Břve

V sobotu 28. dubna proběhl ve sportovní hale v Břvích další mistrovský turnaj Pražského přeboru, tentokrát za  účasti jičínského „áčka“ mladších žáků. Do Prahy nakonec odjelo pouze 12 hráčů, chyběli Voltr, Trenka, Thorovský, Suchý. Prvních deset minut se hrála povinná osobní obrana a dalších 20 minut pak již klasická hra.

Prvním soupeřem byl Chodov „A“. Začátek zápasu vyšel lépe hráčům Chodova, kteří se ujali vedení, v tuto chvíli byly důležitým aspektem obratu zákroky Filipa Štěříka. Hráči Jičína se postupně dostali do vedení, v poločase konkrétně 11:8. Druhá půle se již pak odehrála pod jednoznačnou taktovkou Jičínských, na konci tak svítilo skóre 27:15. Dalším soupeřem byl celek Sokola Břve, jehož hráči se každým dalším turnajem zlepšují. Díky poctivému přístupu základní sestavy vedli naši házenkáři již v poločase výrazným vedením. Příležitost tak dostali všichni hráči. Na konci hrací doby svítil na ukazateli výsledek 23:9 ve prospěch našich házenkářů. Poté se Jičínští utkali s „béčkem“ pražské Dukly. K vidění byl spíš boj o každý míč než technická házená. Právě díky větší bojovnosti slavili výhru jičínští hráči a to v poměru 16:12. V posledním utkání turnaje vyzvali mladší žáci jičínského Continentalu „A“ týmu Dukly. V prvních minutách se Jičínští snažili plnit pokyny trenérů, bylo z toho průběžné vedení 6:5, poté i díky sérii neproměněných šancí Dukla otočila skóre a v poločase vedla 8:11. Trenéři hráče nabádali, aby bojovali dál, že zápas není ztracen, bohužel opak byl pravdou. Početné technické chyby jičínských hráčů trestali Pražané jednoduchými brankami z rychlých přechodů, z čehož pramenila konečná vysoká porážka 14:30.

Celkově lze vystoupení hráčů hodnotit jako spíš pozitivní, protože zisk 6 bodů není špatný. Bohužel výkony měly sestupnou tendenci, což je opravdu škoda, protože by tomu mělo být spíše naopak.

Sestava HBC Continental Jičín: Štěřík, Zachoval – Hejtmánek, Přibyl, Hampl, Lutrýn, Skopár, Malát, Plíšek, Felcman, Hireš, Brádler