Náhodný obrázek
Neděle 29. dubna 2018, Lovosice

V týdnu před utkáním v Lovosicích nic nenasvědčovalo tomu, že mladí jičínští házenkáři mohou pomýšlet na úspěch v zápase se čtvrtým celkem tabulky. Sestava se rodila jen s velkými obtížemi, kromě dlouhodobě zraněných hráčů Honejska, Matouše a Šimona nemohli trenéři tentokrát počítat ani s dalšími dvěma hráči (Vanča, Šmejda), kteří odjeli na dovolenou. O startu dalších tří hráčů se z různých příčin (zranění, nemoc, hostování) rozhodlo až ve čtvrtek. Navíc vypomáhající starší žáci měli ve stejném termínu další turnaj celorepublikové Žákovské ligy. Do severočeského města chemie tak odjelo pouze devět statečných hráčů hájících barvy HBC Jičín. Když k tomu připočteme podzimní domácí debakl 29:38, byla na straně hostí znát určitá obava o výsledek.

HK Město Lovosice – HBC Jičín  33:36 (18:21)

Úvodní desetiminutovka patřila podle předpokladů domácím házenkářům. Ti se ujali rychle vedení 5:2 po dobře sehraných kombinacích zakončených nejčastěji z prostoru pivota, kterého jičínští obránci nedokázali pokrýt. Time-out trenérů hostujícího celku ve 12. minutě přinesl zlepšenou hru jak v obraně, tak v útoku a vyrovnání stavu na 8:8. Střelecky se prosadili třikrát M. Knittl a Fišer. Další minuty úvodního poločasu se přelévalo vedení z jedné strany na druhou, oba celky poměrně jednoduše střílely branky a těch velmi rychle přibývalo, ve 20. minutě vedli hosté 13:15. Domácím hráčům chyběla jiskra ve hře a Jičínští toho dokázali využívat nejen k rychlým útokům, ale i ve hře jeden na jednoho. V této činnosti vynikal především M. Knittl, autor šesti branek v 1. poločase. Hosté udrželi své vedení až do závěru poločasu, když ještě nevyužili spoustu dalších dobrých příležitostí ke vstřelení branky.

Domácí favorité přišli do druhého poločasu s jasným cílem utkání otočit a vítězstvím si tak upevnit pátou příčku v tabulce. Jičínští však byli proti a pokračovali i v oslabené sestavě ve velmi dobrém výkonu. Několikrát své spoluhráče v úvodních minutách podržel i brankář J. Knittl, jenž zlikvidoval vyložené šance domácích a dokonce se pokoušel o vstřelení branky přes celé hřiště, bohužel neúspěšně. To se nakonec podařilo při hře lovosických házenkářů bez brankáře jeho bratrovi Martinovi. To už Jičínští vedli v polovině druhého poločasu o sedm branek a měli zápas jasně pod kontrolou. Střelecky se začalo dařit oběma pivotům Šachlovi a Vaňkovi, který neúnavně běhal do rychlých útoků. Ač hráčů na střídání nebylo mnoho a základní sestava Jičínských tak musela odehrát většinu zápasu, udrželi hosté vysoké tempo téměř až úplného závěru. Teprve v posledních pěti minutách se domácím podařilo alespoň částečně zkorigovat výsledek na přijatelný tříbrankový rozdíl.

Házenkáři jičínského HBC podali po nejvydařenějším domácím zápase minulý týden s Karvinou i jednoznačně svůj nejlepší výkon na venkovním hřišti a po zásluze, byť překvapivě, si odvezli z Lovosic oba body. Upevnili si tak šestou příčku v tabulce nejvyšší dorostenecké soutěže. Pochvalu zaslouží všech devět hráčů, kteří byli k dispozici. Výborně chytající brankář J. Knittl, jenž hráče podržel v rozhodujících fázích zápasu, dva spolehliví obranáři Šachl a Vaněk, kteří tentokrát i střelecky zazářili, dva nejlepší střelci Fišer a M. Knittl, ale i další mladí hráči Ženatý, Thorovský, Kracík a Frumert.

Sestava a branky HBC Jičín: J.Knittl – Fišer 11/1; M. Knittl 8; Šachl 7; Thorovský 5/1; Vaněk 4; Ženatý 1; Kracík; Frumert
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Statistika utkání:
Diváků:  49
Sedmičky:  2/2 – 3/2
Vyloučení:  5 – 3;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Lorenc, Štrebl
Sled branek: 2-1; 5-2; 7-5; 8-8; 13-13; 14-17; 18-21; 19-24; 22-28; 25-32; 27-33; 29-34; 33-36

Na jičínské dorostence již čekají poslední dva zápasy soutěže. V neděli 6. května přivítají od 13:00 hodin Frýdek-Místek, o týden později cestují do Kopřivnice. Pokud alespoň jednou vyhrají, mají reálnou šanci udržet vynikající šestou příčku.