Náhodný obrázek
Neděle 8 .dubna 2018, Jičín

Po čtrnáctidenní pauze pokračovala nejvyšší dorostenecká soutěž dalšími zápasy. Jičínští házenkáři přivítali na své palubovce vedoucí celek 1. ligy, hráče Nového Veselí. Opět nastupovali k zápasu bez zraněných hráčů základní sestavy Šachla, Honejska a P. Matouše. V podzimním utkání na půdě celku z Vysočiny vysoko prohráli a tak se doma chtěli pokusit zlepšeným výkonem favorita potrápit. To se jim nakonec podařilo, když po celý zápas byli hráčům Nového Veselí vyrovnaným soupeřem.

HBC Jičín – Sokol Nové Veselí  21:26 (8:12)

Úvod zápasu poznamenalo velké množství technických chyb na obou stranách a hlavně výborné výkony brankářů. Skóre se tak posunovalo kupředu jen velmi pomalu. Domácí prohrávali v 10. minutě 2:5 a nedařilo se jim hlavně střelecky prosadit přes dobře bránící hráče hostujícího celku. Především rozehrávka nebyla ze strany jičínských hráčů (Thorovský, Švejda) tak kvalitní jako jindy a když už si domácí nějakou dobrou střeleckou pozici připravili, stál v brance nepřekonatelný brankář hostí. Co v průběhu prvního poločasu fungovalo, to byla obrana domácích dirigovaná výborným Vaňkem. Ta společně s fantasticky chytajícím J. Knittlem nedovolila favoritovi vstřelit jeho obvyklou porci branek, pro zajímavost průměr vstřelených gólů hostujícího celku z posledních osmi zápasů byl téměř čtyřicet branek na zápas. Jičínští tak po celý poločas drželi se svým soupeře krok a škoda jen některých chyb při zakládání rychlého protiútoku, stav zápasu mohl být pak ještě vyrovnanější. Hosté si udrželi čtyřbrankové vedení až do závěru úvodního dějství, stav 8:12.

Do druhé půle nastupovali Jičínští s cílem pokusit se udržet příznivý brankový rozdíl. Úvodních pět minut jim ale vůbec nevyšlo, prohráli je 0:4 a soupeř byl hned na koni. Naštěstí se v dresu domácích začalo střelecky dařit Fišerovi a Vaňkovi, kteří dokázali opět vrátit Jičínské do hry. Ve 14. minutě po trefě Fišera ze sedmičky byl stav 14:18 a hostující trenéři si museli vzít oddechový čas, neboť s výkonem svých hráčů vůbec nebyli spokojeni. Krátká přestávka jim ale příliš nepomohla, jičínští hráči předváděli asi svůj nejlepší výkon jara a nenechávali jasného favorita zápasu v klidu. V útoku na sebe největší pozornost vázali M. Knittl, Fišer a Vaněk, kteří se zasloužili o většinu branek domácích. Pochválit lze ale i ostatní hráče, kteří příkladně bojovali o každý míč. V brance Jičína stále čaroval J. Knittl, který mimo jiné zlikvidoval Novoveselským čtyři sedmimetrové hody. Domácí dorostenci tak udrželi vyrovnaný průběh zápasu až do úplného konce. A i když odešli poraženi, za svůj výkon se tentokrát stydět vůbec nemusí.

Na řadu nyní přijdou důležité zápasy s celky ze středu tabulky, které by Jičínští potřebovali vyhrát, aby se ještě více posunuli do popředí tabulky. Zatím jim patří průběžná sedmá příčka.

Sestava a branky HBC Jičín: J. Knittl, Hůla – Fišer 7/1; Vaněk 6; M. Knittl 4; Thorovský, Švejda, Ženatý a F. Matouš po 1; Vanča; Kracík; Frumert; Fiedor
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Statistika utkání:
Diváků:  55
Sedmičky:  2/1 – 6/2
Vyloučení:  2 – 3;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Dolejší, Dvořák
Sled branek: 1-3; 2-5; 5-8; 7-11; 8-16; 13-17; 16-20; 17-22; 19-24; 21-25; 21-26