Náhodný obrázek
Neděle 25. 3. 2018, Praha – Chodov

V neděli 25. března 2018 proběhl v Praze – Chodově první mistrovský turnaj jičínského „áčka“ mladších žáků. Trenéři nemohli počítat pouze se zraněným O. Brádlerem, jinak byl tým kompletní. Poprvé se v barvách Jičína ukázal v soutěžním zápase Filip Hejtmánek. Prvních deset minut se hrála povinná osobní obrana a dalších 20 minut pak již klasická hra.

Prvním soupeřem byla Dukla „B“. Bohužel od prvních minut byli hráči pozadu oproti soupeři v nasazení a neustále prohrávali. Dobrým závěrem se nakonec podařilo vybojovat remízu 14:14. Dalším testem pak byl souboj s celkem Chodova „A“. Podařilo se zlepšit bojovnost a díky dobrým zákrokům Filipa Štěříka bylo skóre po většinu zápasu vyrovnané. Závěr se ale Jičínským nepovedl dle představ a z toho pramenila porážka 16:22. Ve třetím střetnutí změřili naši házenkáři síly s týmem Sokola Vršovice. Naši chlapci byli v průběhu celého utkání lepším týmem a při jednoznačné výhře 21:13 dostala příležitost celá lavička. Závěrem turnaje byl souboj s „áčkem“ pražské Dukly. Znovu se potvrdil přehnaný respekt vůči soupeři. Teprve v průběhu zápasu odhodili naši chlapci zbytečný ostych a místy byli Pražanům vyrovnaným protivníkem. Přesto díky nepovedenému začátku utkání z toho byla porážka 15:23.

Celkově lze vystoupení jičínských hráčů hodnotit spíš jako průměrné. Nelze jim upřít bojovnost, ale zatím jsou zde velké prostory ke zlepšení v činnosti jeden na jednoho, stejně tak v rychlém přechodu. Hráči zaslouží pochvalu, že žádné utkání nevypustili a bojovali až do konce.

Sestava HBC Continental Jičín: Štěřík, Malach – Hejtmánek, Přibyl, Hampl, Thorovský, Trenka, Voltr, Lutrýn, Skopár, Malát, Plíšek, Felcman, Hireš