Náhodný obrázek
Neděle 6. května 2018, Jičín

V posledním domácím zápase nastoupili jičínští dorostenci proti čtvrtému celku tabulky bez nejlepšího jarního střelce Fišera a na jejich výkonu to bylo znát. Nedokázali tak zopakovat předvedenou hru z posledních dvou vítězných zápasů a odešli poraženi.

HBC Jičín – SKP Frýdek-Místek  25:28 (7:14)

Začátek zápasu přinesl z obou stran velmi dobrý výkon v obranné činnosti, branky tak přibývaly jen velmi pomalu. Jičínští vedli po dvou gólech M. Knittla v 7. minutě 2:1, v 15. minutě pak 4:3. Vedení mohlo být i vyšší, bohužel domácí dokázali vyrobit velké množství zbytečných technických chyb a ztrát. Střelce hostí dokázal eliminovat výborně chytající brankář J. Knittl, v útoku domácích ale s postupem času chyběla myšlenka a dobrá kombinace. Hosté využili této impotence jičínských házenkářů k obratu a během pěti minut rychle odskočili na tříbrankový rozdíl, ve 20. minutě byl stav 5:8. Ani střídání v domácí sestavě nepřinesla očekávané oživení hry a Frýdecko-místečtí v závěru poločasu jasně dominovali. To dokresluje výsledek poslední desetiminutovky, který vyhráli hosté z Moravy v poměru 1:6.

Po přestávkové domluvě jičínských trenérů k hráčům vývoj skóre druhého dějství nenasvědčoval výraznějšímu zlepšení, hosté si udržovali i v desáté minutě sedmigólový náskok, stav 12:19. Na hře domácích ale přeci jenom byla vidět snaha a bojovnost. Další minuty pak přinesly velký nápor jičínských hráčů, ti konečně začali využívat rychlého přechodu do útoku a z něj stříleli jednoduché branky. V této činnosti vynikal pivot Vaněk, autor tří gólů v řadě. Konečně se ze spojky také dvakrát prosadil Thorovský. Hosté zastavovali útoky domácích hráčů leckdy jen za cenu faulu a z nařízených sedmimetrových hodů byl neomylný M. Knittl. V polovině 2. poločasu Jičínští snížili na rozdíl tří branek a byli herně lepším celkem. Bohužel k vyrovnání se již ve zbytku hrací doby nedostali. Několikrát je o to po úspěšném odbránění útoku soupeře připravila školácká chyba při založení rychlého útoku, případně neproměněná jasná branková příležitost. Hosté tedy své vedení nakonec dokázali udržet a odvezli si cenné dva body.

Jičínští házenkáři si ovšem za výkon ve druhém dějství určitě alespoň jeden bod zasloužili, bohužel nevýrazný výkon v první půli je o naději připravil. Pochvalu za svůj výkon zaslouží brankář J. Knittl, v obraně se dařilo Vaňkovi a Vančovi, střelecky dominoval při neúčasti Fišera M. Knittl.

Sestava a branky HBC Jičín: J. Knittl, Hůla – M. Knittl 9/6; Vaněk 7; Thorovský 4; F. Matouš, Šachl, Kracík, Vanča a Ženatý po 1; Frumert; Fiedor; Frýba
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Statistika utkání:
Diváků:  65
Sedmičky: 6/6 – 3/2
Vyloučení:  3 – 2;  ČK:  0 – 0
Rozhodčí:  Kozler, Nezbeda
Sled branek: 2-1; 4-3; 5-6; 6-10; 7-14; 10-17; 12-19; 17-20; 20-23; 23-26; 25-28

K poslednímu zápasu zajíždějí dorostenci jičínského HBC již ve čtvrtek 10. května do Kopřivnice. Pokud se jim na palubovce předposledního celku tabulky podaří zabodovat, obsadí konečné 6.místo, což by bylo v letošní sezóně nejlepší umístění jičínského mládežnického družstva v soutěži celostátního charakteru.